Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu Facebook
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Informacje dla cudzoziemców spoza UE i EOG poszukujących pracy w Polsce
Terminarz wypłacania świadczeń

Informacje dla cudzoziemców spoza UE i EOG poszukujących pracy w Polsce

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami cudzoziemcy spoza UE i EOG mogą być zatrudnieni na terenie RP na podstawie stosownego zezwolenia. Wyjątek stanowią obywatele państw: Republiki Białoruś, Republiki Gruzji, Republiki Mołdawii, Federacji Rosyjskiej i Ukrainy, którzy mogą być zatrudnieni bez zezwolenia na pracę w okresie do sześciu miesięcy w ciągu kolejnych dwunastu miesięcy (licząc od daty pierwszego wjazdu do Polski), pod warunkiem posiadania przez nich oświadczenia polskiego pracodawcy o zamiarze powierzenia wykonywania pracy. Oświadczenie to jest niezbędne w celu przedłożenia przez cudzoziemca ubiegajacego się o wydanie wymaganej wizy w polskiej placówce dyplomatyczno-konsularnej w miejscu stałego zamieszkania.Zatrudnienie cudzoziemców z w/w krajów (praca powyżej 6 miesięcy) wymaga uzyskania zezwolenia na pracę wydanego przez Wojewodę.

 

 

 

 

 

Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-11 08:57:18)
Zredagowana przez: Jolanta Jasińska (2016-06-17 08:44:43)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.klodzko.pl/strona/informacje-dla-cudzoziemcow-spoza-ue-i-eog-poszukujacych-pracy-w-polsce/91