Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu Facebook
Jesteś tutaj: Strona główna
Terminarz wypłacania świadczeń

Pilotażowy Program Mobilny Bezrobotny - III etap

Przedmiotem Pilotażowego Programu jest wspólne działanie na rzecz pomocy osobom bezrobotnym w powiecie kłodzkim. Zgodnie z założeniami Programu nastąpi zmiana miejsca obsługi osób bezrobotnych z terenu działania Lokalnych Punktów Informacji i Konsultacji w Lądku Zdroju i Stroniu Śląskim.

 

Celem Pilotażowego Programu jest wsparcie w podjęciu i utrzymaniu zatrudnienia osób bezrobotnych poprzez zastosowanie usług i instrumentów ułatwiających mobilność geograficzną na lokalnym rynku pracy. Program stanowi odpowiedź na potrzebę lepszego wykorzystania miejsc pracy w powiecie kłodzkim i wyrównywania szans na zatrudnienie mieszkańców z różnych jego rejonów.

 

Program jest także odpowiedzią na oczekiwania zgłoszone poprzez osoby bezrobotne, które wykazują zainteresowanie uczestnictwa w różnych wydarzeniach, których miejscem realizacji jest siedziba Powiatowego Urzędu Pracy w Kłodzku lub odpowiednio siedziby filii PUP (spotkania z pracodawcami, giełdy pracy, spotkania informacyjne, targi pracy).

 

Założeniem Programu Pilotażowego jest podwyższenie standardów obsługi klienta i zapewnienie stosowania działań w jednym miejscu dla osób bezrobotnych dojeżdżających z różnych miejscowości powiatu, co w konsekwencji przyczyni się do podwyższenia profesjonalizmu świadczonych usług i skuteczności działania.

 

Możliwość załatwiania wielu spraw w jednym miejscu i jednej przestrzeni czasowej to zdecydowany argument przemawiający za pozytywną oceną Programu. Brak środków finansowych najczęściej przesądza o braku motywacji i biernej postawie osób bezrobotnych.

 

W ramach wsparcia mobilności dla tej grupy mieszkańców powiatu kłodzkiego zakłada się umożliwienie im bezpłatnego dojazdu i dostęp do kompleksowych usług wspierających zatrudnienie (pośrednictwo pracy, pośrednictwo EURES, poradnictwo zawodowe i informacja zawodowa, organizacja szkoleń), które mają zachęcić bezrobotnego do dalszego działania, poszukiwania pracy, podnoszenia kwalifikacji, a w konsekwencji znalezienia zatrudnienia

Aktualność dodana przez: Grzegorz Rarus (2017-08-25 13:00:02) , zredagowana przez: Grzegorz Rarus (2017-08-25 13:10:24)
Data wydarzenia : 2017-08-25
Data publikacji : 2017-08-25

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.klodzko.pl/wydarzenie/344/pilota%C5%BCowy-program-mobilny-bezrobotny-iii-etap